Our design Tools and Methods

We deliver our projects using Design Thinking methods. Whatever challenge we work on, we always think about the client and end users as well.
Inspiration

We focus on the functionality of content and campaigns we create. We need a perfect understanding of real clients and end-users needs—why we will make the solution? What is the target group for which we create content? We also focus on getting to know your team and set up good Collaboration. That is why we use several workshops, interviews and surveys, thanks to which we obtain the necessary insights.

Design

In the phase of idea and concept creation, we try to involve your team as much as possible through workshops and other methods. We also try to involve target groups – your customers, potential customers or employees, with whom we verify and test concepts. We also create various content prototypes (animations, test sites, applications, visualisations, etc.)

Activation

We will create the intended solution – it can be videos, websites, educational or complex recruitment portals, into which we have created a full range of content. We will help you successfully deliver content to your target audiences through the campaigns and communication channels we designed together at the beginning.

Animovaná videa

V Playou jsme vytvořili přes 500 animovaných videí, proto víme, že je to super silný nástroj pro vysvětlení komplexních témat. 

Vizualizace

Vizualizace používáme, když chceme zhmotnit něco abstraktního – proces, metodu, business plán – cokoliv. Pomáhají na workshopech, ale i s klienty a zaměstnanci.

Natáčená videa

Natáčíme videa s profi herci, zaměstnanci i vašimi klienty. Pomáháme speakerům jak mluvit na kameru a zajišťujeme celý proces od nápadu po postprodukci.

Copywriting

Napsali jsme tisíce textů pro videa, weby, prezentace apod. Texty jsou součástí každého projektu. Pracujeme s řadou copywriterů z různých odvětví.

Ilustrace

Vytvořili jsme tisíce ilustrací, infografik a designů. Používáme je pro digitální obsah, videa, ale i pro tiskové materiály.

VR / AR aplikace

Tvoříme aplikace pro virtuální a mixovanou realitu. Slouží všude tam, kde je třeba dosáhnout realistických výstupů a simulace. A taky je to zábavné!

Gamifikace

Udělat z nudného nebo rozsáhlého procesu hru je skvělá výzva. Jak bychom mohli vytvořit vzdělávací portál na který se budou zaměstnanci těšit? 

Webdesign

Součástí našich projektů jsou často různé mikro weby, landing pages a portály. 

Interaktivní videa

Interaktivní videa jsou skvělým nástrojem pro zapojení publika. Dokážeme jejich pomocí dělat průzkumy, vzdělávat zaměstnance nebo z nich vytvořit silný prodejní nástroj.

Workshopy

Naše metody práce stojí na design thinkingu, proto pracujeme s klienty formou workshopů. Zapojujeme klienty do procesu jak to jen jde. Tvoříme potom skvělé věci a díky společným zážitkům navazujeme dobré vztahy.

Focus Group interview

Abychom mohli vytvořit špičkový výstup, potřebujeme informace (ne doměnky nebo pocity). Proto se snažíme pracovat s cílovým publikum ještě než začneme cokoliv vymýšlet, a to např. pomocí různých interview.

Project management

Každý projekt řídíme pomocí naší metodiky a elektronických nástrojů, které nám umožňují dobře spolupracovat s klientem. 

Kvantitativní průzkumy

Abychom mohli pracovat s fakty a tvořit relevatní obsah, potřebujeme často doplnit informace přímo od cílové skupiny, na kteroun cílíme. Proto dsěláme různé survey kampaně, video interviews apod.

Prototypy

V rámci tvorby designu a ideace tvoříme celou řadu konceptů, jako jsou animatiky, wireframy, skici a další protototypy, které ověřujeme v týmu a popř. i s cílovou skupinou.

Testování obsahu

Snažíme se co nejvíce testovat obsah s cílovou skupinou, a to formou kampaní i one-2-one validací. Nikdy není pozdě si přiznat fakt, že můžeme obsah udělat ještě lépe.

Školení video marketing

O videomarketingu víme hodně a stále naše vědomosti a schopnosti rozvíjíme. Snažíme se o naše know how podělit i s vámi., abyste dosahovali díky videím cílů, na kterých pracujete.

Školení projev na kameru

Naši lektoři vás naučí mluvit na kameru tak, abyste dokázali promluvit do rekruitment videa, udělat školení nebo inspirovat zaměstnanci a klienty.

Školení - vizualizace

Při naší práci používáme vizualizace. Snažíme se co nejvíce vše kreslit a  každou myšlenku na workshopech proměnit v hmatatelný výstup. Naučíme vás jak myslet a pracovat vizuálně.